יום שלישי, 26 במרץ 2013

פראג / רשמים מהטיול

בסופ"ש האחרון ביקרתי בפראג,  בירת צ'כיה. אחת הערים העתיקות באירופה אשר הצליחו לשמור על הארכיטקטורה האותנטית שלהם ולא שחזורים. כך שאם מישהו ממש מתעניין בסגנונות שונים בתחום כנראה שזה המקום המושלם גם זול וגם אמיתי.
לא אתחיל להתפלצף פה על האתרים בהם כדאי לבקר מאחר ויש המון גשרים, מצודות, שעונים ושאר הסיפורים. מי שמחפש מידע בנושא יכול פשוט לחפש בגוגל ויקבל אינסוף מידע.
סיפור קצר ששמעתי אשר נכרת בזכרוני ואני רוצה לספר לכם ואז נעבור לענייני אוכל וקניות :)
אם תטוסו לפראג סביר להניח שתלכו לראות את השעון האסטרולוגי המפורסם :

אי שם במאה ה-15 לספירה הגיע איש לבוש שחורים לעיר והבטיח כי יבנה משהו שאינו קיים בשום מקום לכבוד התושבים. תחילה חשבו שהוא משוגע אבל החליטו לנסות את הבחור התמהוני. נתנו לו פרק זמן של 9שנים ויום ואיימו עליו שבמידה ולא עומד בלו"ז, יטפלו בו כמיטב המסורת האירופאית באותה תקופה. הבחור עבד ועבד וכל העיר הייתה סקרנית אבל המתינו בסבלנות. לאחר 9 שנים ויום האיש חשף בפניהם את פרי יצירתו והעם הצ'כי היה כל כך מרוגש ושמח שהם הבינו שחייבים אבל חייבים איכשהו לגמול לבחור על היצירה המיוחדת הזו. הם חשבו וחשבו ולא ידעו מה הם יוכלו לתת לו במתנה.
לאחר שבוע נפלה ההחלטה והם הוציאו לאיש את שתי עיניו כאות הוקרה על העבודה, כדי שלא יוכל ללכת ולשחזר את הפלא במקומות אחרים. (אך אך האירופיים, למה אני לא מופתעת...)
השעון המדובר. האמת, יצא יפה לבחור

עקומה


ובנימה אופטימית זו נעבור לנושאים החשובים באמת : אוכל וקניות

קניות:

לכל חולי השופינג ואני בתוכם רוצה לומר: אין שם מקום לקניות היסטריות באמת. קחו את הכסף וטוסו לברצלונה שם אפשר להשתולל באמת. רשתות הסטנדרטיות די משעממות ויש שם אופנה די זהה למה שהולך כאן בארץ ואף משעממת יותר.
חוויה מעניינת הייתה לי בשוק הוויטנמי. כשקראתי עליו הבנתי שזה חגיגה למי שחובב זיופי מותגים. כשהגעתי למקום חשכו עיני, היו בסטות מעפנות מפוצצות בסחורה משונה אשר הגיע כנראה מכפרים נידחים בסין (מה שלא הצליחו למכור למצריים ותימן). אבל לאחר כמה רגעים אחד המוכרים התחיל ללחוש משהו. תחילה חשבתי שהוא סוטה או משהו בסגנון ואז הבנתי שהוא לוחש לנו "לאקוסט, טומי, לאקוסט, טומי" ואז הוא גרר אותנו לאיזו מחולה מאחורה, הכניס אותנו לשם וסגר את הדלת מאחורינו (אנחנו כבר היינו עם הלב בתחתונים ושרנו שירי פרידה לכליות) ושם נגלו לאיננו עשרות פריטים של המותגים הנבחרים. בקיצור פחד אלוהים

אוכל:

אקדים ואומר לכל שומרי הכשרות, תשקלו את העניין שוב לפני שאתם טסים לפראג.
המחירים בעיקר במסעדות של המקומיים פשוט ברצפה. זוג אשר יזמין כמה בירות+2 סטקים יפים ועוד קצת נישנושם יצא בהוצאה של כ-150 שקלים!!!! חצי בירה עולה אצלם 6 שקלים והן מ-ע-ו-ל-ו-ת שם.
בכל מסעדה ניתן למצוא תפריט עשיר של מאכלים מסורתיים המורכבים בעיקר מבשר כבש גרמני (יעני חזיר) על האש בצורה כזו או אחרת. למי שלא אוהב בשר לבן, יש ים בשר אחר אךךךך תענוג.
ברחובות יש אינסוף בסטות עם נקניקיות מעולות ולקינויח קיורטוש שכנראה הפך לטרנד חם בפראג.
כמובן, מי שחשקה נפשו באוכל איטלקי או מקדונלדס וחבריהם , לא חסר בכלל. אבל אני אומרת אם כבר טסתם מה תוכלו מקדונלדס? לא חבל?

והנה עוד כמה תמונות :
בית קפה מקסים אשר נמצא צמוד למדרגות היורדות מהמצודה

אלוהים! מבטיחה שבסוף אהיה צמחונית(פשוט זה לא מתאים לי עכשיו)

הביצים לקישוט עצי חג מולד או מה שזה לא יהיה, זה יפהעוגת דבש מסורתית שלהם, גן עדן (לא מעפנה ויבשה כמו שלנו)עדיין לא החלטתי מה יש יותר בפראג בירות או קזינויים


היה כיף :)
חג שמח חברים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה